У сучасному житті поліетилен і целофан займають міцне місце – це надійна і зручна тара. У кожному будинку обов’язково знайдеться хоча б одна целофанові обгортки або пакет. І це не дивно, адже в такий матеріал упакований хліб, який ми купуємо, набираємо фрукти-овочі в магазині знову ж – в пакет. Але, при всій зручності виробів з полімерної етилену, вони мають великий недолік – довгий термін розкладання, тому кращим рішенням буде не викидати таку продукцію, а здати поліетилен через пункти прийому, для вторинного використання.
Ціни на прийом поліетилену | |
---|---|
від 100 кг | 3 грн./кг. |
Поліетилен є міцний і еластичний пакувальний матеріал, який не піддається впливу більшості органічних і неорганічних кислот. Йому не страшна волога, лужні та сольові розчини, а також якісна продукція відрізняється щільністю. Виготовляють поліетилен за допомогою хімічного синтезу газоподібних вуглеводнів етилену. При всіх перевагах, також можлива вторинна переробка поліетилену.
Целофан, матеріал який часто плутають з поліетиленом – обидва прозорі, похрустивают якщо їх стиснути, навпаки, має походження природного характеру. Отримують целофан переробляючи целюлозу, яку, в свою чергу, отримують з деревини. Целофановій плівка гнучка, прозора, не пропускає вологу і запахи. Останнім часом упаковка з цього матеріалу зустрічається рідше через те, що вона складніше у виробництві, проте якщо розглядати з точки зору екології, то целофан набагато екологічніше свого молодшого побратима. І хоча компанії зі збору вторинної сировини практикують прийом целофану, також можлива його утилізація шляхом спалювання.
Поліетилен є найпоширенішим пластиком в світі. З нього проводиться приголомшливий асортимент виробів, якими ми користуємося щодня.
Володіючи унікальним набором властивостей, він буває незамінний у багатьох сферах життя.
Однак, якщо ви вирішили не здати, а утилізувати поліетилен своїми силами, наприклад спалити, слід пам’ятати про те, що при горінні виділяються шкідливі для навколишнього середовища і здоров’я людини речовини. Також, якщо ви викидаєте вироби з такого матеріалу, пам’ятайте про те, що через деякий час він стає більш крихким і, ламаючись, забруднює ґрунт. Тому, краще здати поліетиленові вироби на утилізацію і вторинну переробку.
Зустріти вироби з полімерної етилену можна практично скрізь. Пакувальна продукція, тара при цьому займає близько 35%. Також поліетилен використовують при виготовленні побутових виробів, в машинобудуванні, приладобудуванні, виготовляють трубопровід, теплозахисний матеріал, в медицині і т.д.
Для розкладання поліетилену потрібно близько 300 років, розпадаючись під впливом зовнішніх чинників, він виділяє в навколишнє середовище небезпечні хімічні сполуки, які шкодять здоров’ю людей.
Поліетилен зручний і практичний у використанні, тому зменшити виробництво продукції з нього, неможливо. Однак, якщо кожна людина буде здавати в пункти прийому вироби з такого матеріалу для правильної переробки поліетилену і його утилізації, то наша планета стане чистіше.
Зараз не складно знайти компанію, яка здійснює прийом поліетилену. В Одесі прийом поліетилену виробляє компанія “Вторресурси”. Однак, навіть якщо ви не перебуваєте в нашому регіоні, здати поліетилен на переробку, також реально – просто зателефонуйте нам і домовимося!
Зараз у багатьох містах України, компанії здійснюють прийом поліетилену для подальшої переробки, ставлять спеціальні баки. Після чого, вироби з поліетилену надходять на вторинну переробку.
Слід зазначити, що кожен наступний цикл переробки трохи знижує якість отриманого матеріалу, тому він повинен використовуватися виключно за своїми властивостями.
Процес вторинної переробки включає в себе: