Калькулятор стоимости
ваших отходов

Утилізація відходів в Одесі і всій Україні – гостре питання забруднення навколишнього середовища, який на сьогоднішній день торкнувся кожного. Відбувається це тому, що щодня люди використовують різні вироби, побутового і промислового призначення, які виконані з ПВХ або полімеру. І це зрозуміло, адже такі вироби зручні і практичні.

Пластикові відходи займають близько 10-15% від обсягу всього побутового сміття. Так як термін їх розкладання вкрай тривалий (близько 200-300 років) і при цьому згубний для навколишнього середовища, вторинна переробка полімерних відходів – це чудовий вихід в питанні їх утилізації.

Компанія “Вторресурси” здійснює покупку відходів пластика для подальшого їх використання.

Технологія переробки

Для того, щоб ПВХ і полімерні відходи перетворити в продукцію, яку можна буде використовувати повторно, потрібно чимало зусиль.

Після того, як компанія-переробник вторсировини здійснила прийом пластикових відходів, починається безпосередньо процедура переробки. Весь процес можна поділити на кілька етапів, які йдуть один за одним у певній послідовності:

 1. Найпершим, є сортування відходів пластика. Так як деякі види полімерних і пвх матеріалів можуть порушити процес вторинної переробки один одного, необхідно ретельно їх впорядкувати. Крім цього необхідне сортування за кольором (наприклад, пластикових пляшок), для отримання більш якісної сировини, також проводиться калібрування за розміром. Попередній відбір проводиться найчастіше вручну, за допомогою стрічкового конвеєра. Під час цього відбувається видалення сторонніх включень, сміття.
 2. Наступним етапом переробки пластикових відходів є очищення від забруднень. Це дуже важливий етап, так як якщо не очистити належним чином сировину, це може негативно позначитися на подальшому його використанні.
 3. Після перших етапів відбувається подрібнення в ножовий дробарці, для того щоб отримати пухку масу, з розмірами частинок близько 2-9 мм. Подрібнення необхідно для спрощення подальших процедур.
 4. Потім подрібнена маса йде на повторну відмивання (в кілька етапів) за допомогою мийної машини. Віджимання маси відбувається в центрифузі, подальша сушка – в спеціальній сушильній установці. Зміст вологи в масі, після проведення всіх цих процедур, не повинно перевищувати 0,2%.
 5. Наступним етапом є гранулювання. Воно необхідне для того, щоб матеріал ущільнився і його можна було використовувати за допомогою стандартного устаткування переробної промисловості.

Надалі з таких гранул виробляють різну продукцію, яка також, після використання зможе пройти етап вторинної переробки – це ще один з позитивних якостей даних матеріалів.

Що роблять із продукції вторинної переробки

Гранули, які були отримані в ході переробки відходів полімерів і пластику, використовуються для отримання цілого ряду предметів і матеріалів:

 • преформи (заготовки у вигляді колб) для пет пляшок;
 • щільні стрейч-плівки, для промислового використання;
 • матеріал для текстильної промисловості – поліестер;
 • черепиця та тротуарна плитка;
 • европоддони;
 • комплектуючі для автомобільної промисловості;
 • побутова тара і предмети побуту;
 • і багато багато іншого.

Як бачимо, здати використану пет тару, полімерні вироби до спеціального пункту прийому, вкрай важливо. Завдяки тому, що компанії-переробники вторсировини здійснюють прийом відходів пластика для вторинної переробки, ви позбудетеся від непотрібного сміття, отримавши за це гідну плату. Додатково до цього, кінцева продукція широко затребувана, тому здана сьогодні пет-пляшка може завтра до вас повернуться у вигляді абразивного кола, наприклад. Цікава трансформація, чи не так?

Куди здати відходи полімеру і пластика

В Одесі, прийомом відходів і подальшої їх переробкою, займається компанія “Вторресурси”.

Для приватних осіб і підприємств Одеси та області можливий прийом і покупка невеликих партій вторсировини кількістю від десяти кілограм.

Також ми приймаємо і купуємо пластикові та полімерні відходи великими партіями у підприємств і приватних осіб з усієї території України.

Якщо у вас є сировина, але немає можливості транспортувати його на пункт прийому компанії “Вторресурси”, то зв’яжіться з нашими менеджерами та замовте послуги спецтранспорту та вантажників – ця послуга безкоштовна для наших клієнтів.

Здаючи непотрібні вироби з пластика на пункт прийому вторсировини, ви отримуєте гарну плату, грубо кажучи за “сміття”. Однак, це не єдиний плюс в такому способі утилізації, адже далі пластик буде піддаватися вторинній переробці, при цьому не забруднюючи навколишнє середовище.